Zonos

Informacija apie agility klubus, treniruotes, laisvalaikį, kitus renginius, įvairius dresavimo būdus
Pasidalinimas patirtimi, įdomios nuorodos ir t.t.

Zonos

Standartinė Redi » 2009 Spa 14 09:50

Perkėliau temą, kad būtų paprasčiau rasti jei ką. Trumpai galiu paaiškinti kaip redžiukas bėga zonas. 2 variantai jei bėgti tik buomą ar piramidę, 95 proc. jokių problemų, bėga iki apačios pristabdo. Jei yra 1 kliūtis prieš kita po tada pirmus kartus gaunasi gerai, bet kuo toliau tuo labiau įsivažiuoja ir gaunasi kaip kada. Na o jei prieš tai buvo visa trasa dar laukiant eilėj šunys kiti pabėgiojo tada gaunasi kaip gaunasi. (priklauso kur aš spėju atsirasti, jei suspėju su juo pribėgti tai dar kartais gaunasi, jei ne tai dažniausiai seka šuolis.2X2 padaryti nelabai galiu nes ji nepakenčia griežtesnio tono, o maistas ar žaislas yra dzin (sustoja kažkodėl tik ant supynių). Tai liktų kaip ir bėgančios zonos. Bandžiau su tuneliu tas padeda iki to laiko kol jį atitrauki toliau nuo piramidės, o tada jau įšoka į skylę :twisted: gal problema klikinime. nes gan dažnai būna kad suklikini be reikalo kai bėgi nepamatai. Kas liečia Trkman metodą man vienas momentas neaiškus. Kol laksto per gulinčią lentą viskas kaip ir aišku, bet po to kai pradeda kelti filmuotoje medžiagoje matosi tik kaip įveikinėja zoną, o kokia buomo ar piramidės pradžia? Ar lygiagrečiai daro ir užbėgimą ir nubėgimą? Vakar dar naują bajerį pastebėjau. Pastatėm po buomo barjierą ne 90 laipsnių už buomo, o statmenai ir truputį šone, ir ką pasakysi gražuolė du sykius gražiai nubėgo o po to pribėga prie zonos pradžios tada šoka į šoną ir varo į kliūtį. (nukerta kampą :twisted: ) Šuo yra juodai mąstantis, viską atsimena (ne golova o dom sovietov), bet va kad atsiminti ką daryti su zonom nenori :cry:
www.readyfortrouble.lt
Redi
Moderatorius

Re: Noriu užduoti klausimą

Standartinė Ginta » 2009 Spa 14 10:26

Kauno varzybose rugsejo menesi klausiau Svetlanos Kreslinos, sakau Jus dabar turbut jau visus sunis beganciu zonu mokote? Sako, ne, tik du. Savo borderyte ir Ruslano Levsa seltuka. Tai kodel gi? Todel, kad tik per treniruotes agility aiksteleje beganciu zonu neismokysi, o norinciu mokyti atskirai kasdien kelis menesius nera. Tai paprastas ir simtu procentu teisingas atsakymas. Del Redziuko jus turite nuspresti, ko is jos norite: 2x2 ar beganciu zonu, to ir mokyti. Jei vistik beganciu zonu, tai pirmas zingsnis - nustoti begioti zonas per treniruotes ir pradeti nuo pradziu. Taip sakant, lauk is agility aiksteles :geek: Trkman metodu ar kokiu kitokiu, cia jau kitas klausimas. O Trkman metodu daroma taip. Kai lenta pradedi kelti, reikia ja kelti ant platesnio pagrindo, kad suo galetu laisvai apsisukti. As padejau lenta ant europaletes. Po to dar viena palete, dar viena. Galiausiai paletes uzkeliau ant staliuko, isejo visas aukstis. Trkman apie uzbegima visai nieko nekalba, jai matyt uzsokimo problemos visai nera. Ji leidzia suniui laisvai uzbegti, tada apsuka ir visu greiciu pirmyn. Klikina tik nubegima. Donui uzsokimas beveik didesne problema nei nusokimas. As klikinu ir uzbegima (siunciu arba is toliau, arba per barjera persoka), ir nubegima. Atlygis tik uz du klikus, uz viena nieko. Dar vienas mano pastebejimas is praktikos. Mano dideliam nustebimui, pats sunkiausias dalykas pradzioje buvo kas? nagi kas? laiku suklikinti. Taigi visiems tas pats.
Ginta

Re: Noriu užduoti klausimą

Standartinė Rita » 2009 Spa 14 10:35

Arba dar variantas - gal gali kas nors kitas stovėt prie zonos ir klikint? Nes bėgant tai taip, sunku pamatyt, dar sunkiau reikiamu momentu suklikint arba nesuklikint :mrgreen:

O su 2x2 zonom galiu ir aš pasakyt - vėliau, greičiausiai, vis tiek nesinorės šuns griežtai stabdyt. Norėsis, kad labiau iš eigos liestų ;) Taigi, vis tik paklausyčiau ką Gintarė sako ir mokyčiau bėgančias, galų gale, jei nepaiseks, pritrūks kantrybės, ar žinių, ar dar kažko, 2x2 išmokysi.
LKMS agility sekcija "Iltys"
Rita

Re: Zonos

Standartinė Redi » 2009 Spa 14 11:55

kaip tik šiam momentui krapštausi pakaušį :? Galvoju, kad tamsusis metų laikas kaip tik ir skirtas šlifuoti elementus :?: Nors vienos bėdos neturiu tai su užbėgimu atrodo viskas gaunasi gerai, gal kokio finto nesugalvos. Šiaip pažiūrėjau Trkman filmukus ir nusprendžiau, kad bėgančias zonas išmokinti yra lengva tik, kad va reik žinoti kaip :D Visgi nutariau, kad pradėsiu mokinti tas zonas bėgančias nuo lapkričio 1d. (čia tas pats kaip dietos pradėti laikytis ar mesti rūkyti :lol: ) Gaila tik kad būsiu vienišas vilkas tarp saviškių.
www.readyfortrouble.lt
Redi
Moderatorius

Standartinė Ginta » 2009 Spa 14 12:06

Kiekvienam savo. Kas atrodo idomu ir gerai vienam, kitam visai netinka. Busi ne vienisas tarp saviskiu, o pradininkas :D Tad nuo lapkricio 1 d. linkiu kantrybes ir pirmyn.
Ginta

Standartinė Redi » 2009 Spa 14 15:07

Čia trumpai koks vaizdelis gaunasi http://www.vimeo.com/7022422, http://www.vimeo.com/7024230 biski nepilnai nufilmavo man, bet turim ką turim. Tai čia tas variantas kai tunelis apačioje buvo. Be tunelio šuolis nuo viršaus vyko :evil:
www.readyfortrouble.lt
Redi
Moderatorius

Standartinė Ginta » 2009 Spa 15 08:23

Cia tunelis per toli atitrauktas. Pradineje stadijoje tunelis turetu buti prie piramides priglaustas, t.y. tarp piramides ir tunelio tarpo nera visai. Palaipsniui tunelis traukiamas, bet labai pamazu. Kai tunelis prie piramides priglaustas, zingsnio reguliatoriu visai nereikia, nes sokti nera kur, nebent tiesiai ant maiso. Atsiprasau, bet cia dar karta pasikartosiu. Mokant zonas bet kuriuo budu, tai reiketu daryti atskirai, jokiu budu ne begant trasa. Iprasta musu visu klaida, kad atskirai mokom vienaip, o trasa paleidziam begti kaip iseis. Esu ne karta girdejusi nuomone, kad bandydavo ismokyti begancias zonas naudodami zingsnio reguliatorius ir kitokias pagalbines priemones, bet sunys vel pradedavo sokineti, vos tik tuos reguliatorius nuimdavo. Man rodos, kad taip atsitikdavo todel, kad "reguliatorius yra - reguliatoriaus nera". Naudojant bet ka papildomai, ar tai butu reguliatorius, ar "Varteliai", ar pagaliukas ikaltas, tas daiktas turi dingti labai labai pamazu, tiesiog suniui nepastebimai. Ir i trasa grizti tik tada, kai ismoks tiksliai begti atskirai. Is esmes visos tos priemones, t.y. maisas, reguliatorius, pagaliukas ar dar kas kitas yra budas priversti suni paliesti zona, uz tai klikinti, pagalbine priemone palaipsniui atitraukti/ mazinti. O tas budas jau priklauso nuo suns, jo greicio, begimo budo. Zinoma, geriausia is vis apsieiti be jokiu pagalbiniu priemoniu, taip labai laiko susitaupo kol paskui "isnaikini".
Ginta

Standartinė Redi » 2009 Spa 15 08:51

Va būtent aš dėl to tunelio ir mastau, kad man paskui nebūtų, kad šuo užsiciklins ant tunelio ir lįs į jį kai tik pamatys (truputi anksčiau buvo taip su Ile, kuriai į tunelį ilįsti buvo garbės reikalas :D ) Dėl mano filmuko tai aš čia padariau klaidą, kad du metodus bandžiau suderinti. Reguliatorių ir tunelį. Nes taip gavosi jei tunelį pritrauki arčiau reguliatorius nereikalingas, patrauki toliau tada pasimato, kad reguliatorius neveikia :x . Ači už idėją, kad vietoj zonų pasistatyti kliūtį, kai visi trasą bėgs, juk nori su tuo šuniu pasilakstyti :roll: Tada dar vienas klausimas ar dirbti tik su buomu ar ir piramidę guldyti? Kadangi šuo žino ką su tuo buomu ar piramidę daryti klausimas kokių kriterijų siekti? Savaime suprantama zonos, o paskui juk per paguldytą lentą ji eis kaip meteoras, juo labiau, kad ir šokti nebus kur. Kada kliūtį statyti už zonos kai greitai teisingai bėgs ar kai lenta jau bus pakelta? Kuo toliau į mišką tuo daugiau malkų gaunasi su tais klausimais :D
www.readyfortrouble.lt
Redi
Moderatorius

Standartinė Ginta » 2009 Spa 15 10:03

Kaip reikia daryti, tai as nezinau. Cia turbut niekas nepasakys, tik bandant galima isvadas daryti. Ko gero ne viena suni ismokyti reikia, kol klaidu nedaryti ismoksi. Man irgi kilo ir vis dar kyla daug klausimu. As galiu tik papasakoti, kaip man isejo. Pirmiausia as nuosirdziai isstudijavau Trkman tinklalapi ir pasiryzau daryti taip, kaip nurodyta nuo A iki Z. Tik man taip neisejo, nes Donui tai jau nebebuvo tik paguldyta lenta, o nuleistas buomas :D ir zona jis beveik simtu procentu persokdavo net ant gulincios lentos. Gal ir buvo galima isgauti ta zona, bet as neturejau kantrybes. Lenta pakeliau ant vienos paletes, zonos apacioje ikaliau du pagaliukus (is abieju lentos sonu), ir tuos pagaliukus surisau guma. Isejo "varteliai", pro kuriu apacia reikejo prabegti perbegus lenta. Guma nuleidau gana zemai, taip, kad tik vos galetu prabegti. Taip gavau situacija, kad zona liesti buvo priverstas simtu procentu. Tada emiau lenta kelti aukstyn. Tai dariau gana greitai, nes zona liesti turejo priverstinai. Kai pasiekiau pilna auksti, emiau kelti i virsu guma, kol galiausiai nuemiau visai. Tada pradejau kalti i zeme pagaliukus. Siuo metu pagaliukui vis dar islinde is zemes po kokius 20 cm is abieju pusiu. Kol kas ju nebemazinu, nes pradejau mokyti posukiu ir taip lengviau. Kai jau isgausiu statu posuki, kuoliukus mazinsiu iki visai sukalsiu i zeme. Tada dar pora savaiciu lakstysiu tik namie. Stai toks planas, o kaip ten bus - nezinia. Velgi cituojant Trkman, ne visus sunis permokyti pavyksta. Tiesa, dar nepaminejau, kad reikia visai nauja komanda naudoti, nes suo mokomas naujos elgsenos, senaja turetu pamirsti. Del piramides ir buomo. Teoriskai turetu iseiti "du viename". As piramides atskirai nemokau, jos ir neturiu. Lakstome ant paprasciausios lentos. Ar Donas bus toks susiprates ir piramidei pritaikys buomo begima, nesu tikra, bet labai tikiuosi.
Ginta

Standartinė Redi » 2009 Spa 16 11:34

Nelaukiau lapkričio 1d. zonas pradėjau mokinti anksčiau :) Vakar ir mes išbandėme ir Argutis su Mona ir Hakiu prisijungė. Gerai, kad buvau aptaręs reikalą su Gintare :!: Per gulinčią lentą Redi bėgo kaip visada prigulusi ir greitai, taip, kad čia problemų neiškilo jokių, tik va Agas ir Mona iš įpratimo stabtelėjo ir klausiamai žiūrėjo kame reikalas ko šeimininkai tyli ir nestabdo. Supažindinom su pagaliukais šonuose ir juostele tarp jų. Likusią treniruotės dalį lakstėme per du sprindžius pakeltą lentą. Monai ir Agui be problemų, Hakiui iškilo problemų, nes jis sugalvojo nepralįsti tarp vartelių, o peršokti per juostelę :lol: . O su Redžiuku kitas reikalas. Kadangi pats nesugebu pamatyti šoka ji ar ne tai klikerį minkė Raimis. Išvada jei bėgimo metu išeina, kad ji užbėa ant zonos vidurio tada nubėga gerai, bet jei tik žingsnis sutapo su zonos pradžia buvo šuolis. Tai va situaciją išgelbėjo juostelė, kuria nuleidau žemiau (be Gintarės būčiau nesugalvojęs jos naudoti :? ) Taigi kursas treniruočių ir tikslas aiškūs, metodai tik daugmaž, greičio sočiai :lol: . Bandysim dirbti ta linkme žiūrėsim kas gausis. Tiesa pamiršau pažymėti, kad kol lakstėm tik per lentą viskas atrodė gražiai kaip youtube filmuke, o paskui pastatėme tunelį viename gale, barjierus kitame, o tada tas variantas, aprašytas aukščiau ir prasidėjo :evil:
www.readyfortrouble.lt
Redi
Moderatorius

Kitas

Grįžti į Viskas susiję su agility ir ne tik :)

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių